Heerlijke gerijpte wijn met aroma’s van ceder, kruiderijen, leer en tabak.
Speciale selectie met een aandeel van 90% Tempranillo en 10% Cabernet Sauvignon. Ondergaat 24 maanden rijping op barriques van Amerikaans en Frans eikenhout met aansluitend nog eens 24 maanden op fles. Klassieke, gerijpte wijn met een rijkdom aan tertiaire aroma’s van ceder, kruiderijen, leer en tabak, maar ook zwart fruit en chocolade. Zoet fruit, fijne zuren en een fijne kruidigheid.
Grote dinerwijn en uitstekende begeleider van het fijnste rode vlees (rund, lam en wild). In Spanje wordt dit type wijn genoten bij gerechten als paella, zwarte rijst met inktvis en geroosterd lamsvlees. Ook prima bij harde en blauwaderige kazen.
Drinken: nu - 2028
Serveren: 18°
Drinken: nu - 2028
Serveren: 18°
In november 2004 is Baron de Ley door de International Wine & Spirit Competition uitgeroepen tot beste winery van Spanje.